Still Life Fotoğraf Çekimi

Başarılı bir fotoğrafçı ve styling uzmanı etrafımızdaki sıradan nesnelere bakmanın yeni bir yolunu gösterebilme yeteneğine sahiptirler. Ya da farklı bir deyişle, fotoğrafa bir anlam yükleyerek, tanıtımı yapılan ürünleri bir hikayele sergilerler.

still-life-fotograf-cekimi
still-life-fotograf-cekimi

Styling, ingilizce bir kelime olup birbirinden bağımsız farklı parçaların bir araya getirilerek birbirleriyle bir bütünlük sergilemesini ve uyumlu şekilde kullanılmasını amaçlar. Bir arada düzenlenmiş cansız nesnelerin bir koleksiyonu olarak tanımlanır.

Fotoğrafta still life ve styling, birbirlerinden bağımsız olarak düşünülemez, kurgulanamaz, still life ve stylingin önemi gözardı edilemez. Styling konusunda uzman olan bir profesyonelin, kadraj ve açı olarak adlandıracağımız fotoğrafçılık bilgilerine sahip olması ve fotoğrafçıyı doğru yönlendirmesi gerektiği gibi, fotoğrafçının da styling konusunda görsellere katacağı hikaye bilgisine sahip olması gerekir.

Başarılı bir fotoğrafçı ve styling uzmanı -still editörü olarak da adlandırılır- etrafımızdaki sıradan nesnelere bakmanın yeni bir yolunu gösterebilme yeteneğine sahiptirler. Ya da farklı bir deyişle, fotoğrafa bir anlam yükleyerek, tanıtımı yapılan ürünleri bir hikayeyle sergilerler.

Still Life Fotoğraf Çekimi

hizmeti almak için bize ulaşın!